Ciekawe propozycje zabawek dla dzieci

Twoje dziecko lada moment będzie mieć urodziny? Zbliżają się święta lub Dzień Dziecka, a Ty nie wiesz co wybrać dla swojego malucha na prezent? Zasada jest prosta. Stawiaj na akcesoria dopasowane do wieku Twojej pociechy i zawsze wybieraj zabawki dla dzieci dostępne online, które będą rozwijać ich wyobraźnię. Jeśli nie wiesz co na przykład zamówić w księgarni internetowej, to mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji. Zapoznaj się z naszymi przykładami zabawek dla maluchów i składaj zamówienia bez wychodzenia z domu.

Przede wszystkim książka

Jednym z uniwersalnych prezentów, który nadaje się dla dziecka w każdym wieku, będzie książka. Jest to idealna propozycja, która pobudza wyobraźnię, uczy nowego słownictwa i pozwala na wspólne spędzanie czasu z rodzicem. Książki można czytać o każdej porze dnia, a jeśli wybrane historie będą ciekawe, to tak szybko się nie znudzą. Maluchy mogą nawet kilkadziesiąt razy słuchać tej samej opowieści i za każdym razem odkryją w niej coś nowego. Jakie zatem książki wybierać dla dzieci? Jeśli mamy bardzo małe dziecko, to na początek dobre będą książeczki kontrastowe. Nie mają one w sobie tekstu, ale zawierają czarno białe obrazki, które doskonalą wzrok malucha. Jeżeli nasza pociecha jest już przedszkolakiem, to wybierajmy dla niego książeczki w twardych okładkach. Opisują one przeważnie historie jakichś zwierzątek lub małych bohaterów. Tego typu opowieści są krótkie i zawsze mają dobre zakończenie. Nieco starszym dzieciom kupujmy książki w formie opowiadań.

Kolorowanki i wycinanki

Jeżeli chodzi o zabawki dla dzieci, przy których nasz maluch spędzi trochę więcej czasu niż kilka minut, to fajną propozycją będą kolorowanki oraz wycinanki. I tutaj znowu kolorowanki dobieramy do wieku dziecka. Tym najmniejszym mogą się spodobać kolorowanki wodne. Są one wielokrotnego użytku i nadają się do zabawy nie tylko w domu, ale także w podróży. Nieco starsze dzieci na pewno docenią kolorowanki przedstawiające ich ulubionych bohaterów z bajek. Dając maluchom takie prezenty, pozwólmy im na kreatywność. Nie denerwujmy się, jeśli dziecko kolorując, wyjdzie za linię lub jeśli pokoloruje coś na inny kolor niż należy.