Jakie zabawki dla dzieci do ogrodu sprawdzają się najlepiej?

Cieplejszy okres roku sprzyja zabawom z dziećmi na zewnątrz. Plac zabaw, ogród czy podwórko stają się miejscem, gdzie dziecko spędza sporą ilość czasu. W jaki sposób urozmaicić maluchom i starszym dzieciom chwile na świeżym powietrzu? Jakie proste zabawki dla dzieci i akcesoria mogą w tym pomóc?

Wielobarwne bańki mydlane

Być może mało oryginalnym, ale od lat sprawdzającym się sposobem na zabawę w słoneczne dni na zewnątrz jest puszczanie baniek mydlanych. Co ciekawe, wśród zabawek dla dzieci dostępnych jest nawet kilkaset różnych produktów pozwalających na stworzenie niebanalnych baniek, często o wyjątkowej wielkości. Specjalne konstrukcje rozwijają wyobraźnię, znaleźć można również maszyny do robienia baniek idealne do zabaw w ich łapanie. Nie trzeba również głowić się nad idealnym składem płynu, z którego powstaną bańki, gdyż gotowe kompozycje o najlepszych proporcjach do różnego rodzaju baniek można kupić w butelkach.

Klasyczna piłka w kolorowym wydaniu

Zabawa piłką na zewnątrz może przybierać bardzo różnorodne formy. Warto dopasować ją do wieku i możliwości dziecka. Również wybór zabawek dla dzieci w formie piłki jest szeroki. Przybierają one odmienne formy, rozmiary, kolory i motywy. To na przykład:

– małe kolorowe lekkie piłki dla dzieci,

– większe piłki idealne do kopania, odbijania, turlania,

– piłki z licencją – bajkowe wzory, bohaterowie, piłkarze,

– piłki sensoryczne, 

– pistolety z piłkami.

Jeżeli dziecko nie lubi kopać piłki, może woli kopać grządki? Dziecięce narzędzia ogrodowe w postaci zabawek mogą sprawić, że maluch odnajdzie w sobie pasję do ogrodnictwa.

Latawce i inne latające propozycje

Inspirujące zabawy w ogródku czy na placu zabaw mogą także wykorzystywać latające zabawki dla dzieci. Prosty latawiec to niewielki wydatek, a może być okazją do przeżycia przygody i poznania zasad fizyki. Samoloty do samodzielnego złożenia można przetestować na świeżym powietrzu. Opcją jest również ciekawa książka o składaniu papieru w różne formy, w tym także samoloty i późniejsze ich testowanie przy słonecznej pogodzie.