Zabawki dla dzieci

Nie ulega wątpliwości, że zabawki dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/zabawki-dla-dzieci-c-5000_5249.html) nie mają płci. Trzeba jednak pamiętać, że dzieci różnej płci mogą preferować różne zabawki. Którymi przedmiotami bawią się najczęściej i chłopcy i dziewczynki, a w przypadku których wyraźnie widać podział?

Uniwersalne zabawki dla dzieci

Istnieją takie zabawki, którymi interesują się dzieci obu płci. Za przykład mogą posłużyć m.in. grzechotki, towarzyszące maluchom na początku ich przygody z zabawkami. Chłopcy i dziewczynki lubią też pluszowe zabawki. Milutkie w dotyku misie nadają się do przytulania, dzięki czemu pomagają maluszkom się uspokoić. Ich kojące działanie sprawdza się np. podczas usypiania oraz trudnych sytuacji, takich jak wizyta u stomatologa czy innego lekarza. Dziecko tuląc ukochanego pluszaka, czuje się bezpieczniej. W przypadku niemowlaków warto przetestować szumiące misie. Wydają one biały szum, który pozwala dziecku się zrelaksować. Do zabawek, z których chętnie korzystają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, należą też klocki. Dzieci niezależnie od płci bardzo lubią budować pokaźne wieże oraz inne budowle. Jest to zabawa rozwijająca, ponieważ maluchy rozwijają myślenie przestrzenne. Poprawia się także ich koordynacja i motoryka mała.

Zabawki dla dziewczynek

Są takie zabawki dla dzieci, którymi chłopcy zwykle nie są zainteresowani. Należą do nich np. lalki, wózki, domki dla lalek. Niektórzy chłopcy gardzą również klockami z linii lego friends, które z producent dedykuje dziewczynkom. Małe damy zaś uwielbiają te klocki, ponieważ zawierają one przyjazne figurki dziewczynek, zwierzątka oraz budynki, takie jak np. kawiarnia. Pociechy bawiąc się nimi, wcielają się w różne role, trenując tym samym umiejętności społeczne.

Zabawki dla chłopców

Niewielu jest chłopców, którzy nie lubią bawić się autkami. Z tego powodu wszelkiego rodzaju samochodziki oraz garaże i tory są świetnym pomysłem na prezent dla chłopca. Starsze dzieci będą zadowolone z autek sterowanych na pilota. Jeśli chłopiec interesuje się pociągami, warto podarować mu kolejkę. Jeżeli zaś dziecko chętnie układa klocki, sprawdzić się powinny wszystkie z linii lego city.